بازی رنگ در منزلبازی رنگ در منزل 

تاثیر خیره کننده رنگ را می توان در همان بدو کودکی هنگامی که فرزند شما دست خود را به طرف توپ قرمز رنگش دراز می کند، دید. رنگ و تاثیرات آن بخش مهمی از طراحی دکوراسیون داخلی یک بناست. متأسفانه سلیقه های رنگی این روزها قدرت ریسک خود را از دست داده اند و معمولاً در انتخاب هایمان بیشتر به سوی رنگ های خنثی و متعارف می رویم. البته با توجه به ساختار معماری خانه های ایرانی و طبعاً کمبود مکان و جولانگاه مناسب برای بازی با رنگ ها، این مسأله گاه اجتناب ناپذیر می نماید.

 

برای شروع و نیز بالا بردن قدرت ریسک رنگی در خانه های امروز، باید ابتدا ساختمان و بنای مورد نظر جولانگاه رنگ باشد. بعد از محقق شدن این مهم شما می توانید بازی کردن با رنگ ها را در منزل خود شروع کنید. البته لازم نیست زیاد هزینه کنید، گاه رنگ کردن تنها یک دیوار و گذاشتن یک گلدان شمعدانی یا حتی یک شمع می تواند حال و هوای منزل شما را تغییر دهد. یاد چهل تکه های مادر بزرگ ها بخیر. گویا آنها می دانستند پایه و اساس بازی با رنگ، اساسا هارمونی و تنالیته بودن نیست، گاه تضاد و تکامل دو رنگ هم می تواند ترکیبات شگرفی به وجود آورد که نتیجه آن چیزی جز شادابی و طراوت بهاری نخواهد بود.

 البته باید ذکر شود که تنوع رنگی می تواند فقط در طراحی دکوراسیون داخلی منزل باشد و ساختار بنا از رنگ عاری باشد. چیدمان صحیح و برقراری ارتباط بین اجزاء دکوراسیون (مبلمان، کف پوش، قاب عکس ها، تزیینات دیوار و زیر اندازها)، می تواند محیط بی روح ساختمان را تازه و شاداب کند. Roche-bobois یک گروه طراحی دکوراسیون داخلی فرانسوی است که با طراحی های بی نظیر و ترکیبات رنگی بسیار بدیع، تحولی نو در صنعت مبلمان به وجود آورده است. نمونه کارهای این گروه موفق اساسا راحت و عاری از تجمل است، ولی بازی رنگ ها در آن به تولید یک شاهکار بی نظیر رنگین کمانی منجر شده است. این گروه با در کنار هم گذاشتن بسیار صحیح و مناسب رنگ ها و اجزاء دکوراسیون مانند کف پوش، زیر انداز، دیوارکوب و عناصر تزئینی در کنار هم، این کلکسیون بی نظیر را خلق کرده است.

Go to top