انواع سبک های شومینهانواع سبک های شومینه

از زمان‌های دور، آتش و آتشدان کانون مرکزی زیست آدمی بوده است. با گذشت سالها و سده‌ها، این کانون گرم از یک نیاز کاربردی به عنصری سبک‌ساز و زیباشناختی تبدیل شده است. با افزوده شدن بر شمار اتاق‌ها در خانه‌ها و ساختمان‌ها، از ارزش کانونی آتشدان‌ها و شومینه‌ها کاسته و بر ارزش زیبایی و تزئینی آنها افزوده شد. این تغییر ارزش در طراحی ساختار و نمای شومینه‌ها اثر نهاد. از آن پس شومینه‌ها عنصری شدند که در هر دوره و هر سرزمین بازتابنده سلیقه و سبک و گرایش مردمان و طراحان شدند و بدین گونه بود که گرمایش شومینه‌ها پس نشست و زیبایی و دکوراسیون آنها پیش آمد.

ادامه مطلب...

نکته ها و ایده ها در طراحی شومینه

نکته ها و ایده ها در طراحی شومینه

امروزه شومینه‌ها به عنوان ابزاری دکوراتیو و جزئی جداناپذیر از دکوراسیون، در هر منزلی استفاده می‌شوند. 

می توان گفت شومینه‌ها در هر دکوراسیونی داخلی افزون بر گرمادهی نقش مهم دیگری نیز بر عهده دارند و آن زیبایی وتوان تاکیدی آنها در فضاست. اما این ابزار دکوراتیو در بسیاری از مواقع با جای گرفتن در مکانی نامناسب، نه تنها به عنوان نقطه تاکید مطرح نمی‌شوند، بلکه با حجمی که از فضا اشغال می‌کنند به عضوی جاگیر و مانع چیدمان اصولی تبدیل می‌شوند؛ چنانکه در بسیاری از آپارتمان‌ها، با ساختن شومینه‌ها در کنج، راه برای چیدمان درست و زیبا بسته می‌شود. همیشه شومینه‌های غیرکنج، میان دیوار و جداکننده در فضا، چیدمان زیباتری را به ارمغان می‌آورند.

ادامه مطلب...

چگونگی تزیین شومینه ها و اتاق نشیمن

چگونگی تزیین شومینه ها و اتاق نشیمن

برای ایجاد احساس مورد علاقه خود در اطراف شومینه باید به رنگ‌ها و پارچه‌های اطراف شومینه توجه کنید. 

برای مبلمان دور شومینه پارچه‌هایی را در نظر بگیرید که دارای وحدت و انسجام در رنگ‌آمیزی باشند اما در الگو و طرح متنوع باشند. انواع طرح‌ها مانند گل‌دار، راه‌راه، شطرنجی و ساده می‌توانند در این جا به کار روند.

ادامه مطلب...

Go to top